Most frissítsen rá a Chrome böngészőre: máshogy néz ki, új funkciók is jöttek bele
Tízéves lett a Chrome, a kerek évforduló apropóján új, letisztultabb küllemet és okosabb jelszótárolási lehetőséget is kapott a Google népszerű böngészője.
Tízéves lett a Chrome, a kerek évforduló apropóján új, letisztultabb küllemet és okosabb jelszótárolási lehetőséget is kapott a Google népszerű böngészője.
Közel egy hónappal azután, hogy a Google leleplezte az Android következő verziójának új funkcióit, az Apple is elmondta, hogyan képzeli telefonjai és számítógépei szoftveres jövőjét. Íme az iPhone-ok és a MacBookok újdonságai, melyekhez még csak új készülék vásárlására sincs szükség.
Nemcsak az állatkertek előtti korból nézve, hanem a jövőbe tekintve is a ma ismert intézményeknél barátibb lehetőségek mutatkoznak arra, hogy közelebb hozzuk egymáshoz az állatot és az embert.
Hiába készül egyre több VR-re optimalizált tartalom, a vonatkozó eszközökhöz tartozó kijelzők még mindig jelentősen elmaradnak attól, hogy a megjelenített kép valóban élethűnek látszon. Ezen a téren hozhat óriási változást a Google és az LG közös fejlesztése.
A Qualcomm viselhető eszközökbe is gyárt chipeket, és ezek akár azt is láthatják, merre néz a felhasználó.
Búcsút inthetünk az eddig ismert iránymutatási rendszernek: a Google kiterjesztett valósággal turbózza fel saját térképszolgáltatását, amely így az alkalmazásban megjelenő információkat az aktuális környezetünkre vetítve mutatja majd.
Hatalmas kijelzők, érintőpanelek, mesterséges intelligencia, digitális asszisztens és kiterjesztett valóság. Nem, ez nem egy űrhajó, hanem egy VW Golf méretű kompakt autó, ami tudásban a hatalmas luxuslimuzinokat is simán kenterbe veri.
A fizikai és a virtuális valóság keverésére alapuló holografikus képmegjelenítés nem sci-fi. Olyannyira nem, hogy egy magyar cégnél már ki is próbáltunk egy a szoba közepén virtuális műtőasztalt, a falakon pedig a bennük rejtetten futó vezetékeket megjelenítő technológiát.
A megtekintésükhöz csak egy kiterjesztett valóság-appot kell letölteni.
A Google komoly segítséget ad a mobilos játékfejlesztőknek, hogy a Google Térkép adatiat felhasználva készülhessenek el az új kiterjesztett valóság játékok. Valódi környezetünket, saját környékbéli utcáinkat változtathatjuk majd játéktérré.
Sem az európai uniós támogotás, sem az Airbus üzleti segítsége nem volt elég a több mint négy éve indult AeroGlass rendszert fejlesztő cégnek. A végén már saját pénzüket is felélték, amikor belátták: ennek így nincs értelme.
A Magyarországra visszakerülő és jelenleg egy vándorkiállításon az országot járó Seuso-kincs minden ma ismert darabját digitális technológiával mérte fel a magyar Mensor 3D. A digitalizáció lehetővé teszi, hogy a leletegyüttes darabjait a kiterjesztett valóság segítségével, akár egy okostelefon kijelzőjén keresztül is bárki, testközelből megtekinthesse.